СРОЧНО!!!! ДАЮ 20 баллов 1. Написати молекулярні рівняння наступних перетворень: цинк → натрій

тетрагідроксоцинкат → цинк сульфат → цинк нітрат → цинк оксид → барій цинкат → цинк хлорид → цинк гідроксохлорид.2. Молярна концентрація натрій карбонату 0,01моль/л. Визначити молярну концентрацію еквівалента c( 12 Na2CO3) та масову концентрацію натрійкарбонату.3. Яка реакція середовища у розчинах солей: натрій ортофосфат, купрум(ІІ) сульфат, магній нітрит, кальцій хлорид? Відповідь аргументуйте хімічними рівняннями.

Ответы на вопрос

Отвечает Морозова Дарья.

Ответ:

Молекулярні рівняння перетворень цинку:

a) Цинк (Zn) → Натрій тетрагідроксоцинкат (Na2[Zn(OH)4]):

2 Zn + 4 NaOH → 2 Na2[Zn(OH)4] + H2↑

b) Натрій тетрагідроксоцинкат (Na2[Zn(OH)4]) → Цинк сульфат (ZnSO4):

Na2[Zn(OH)4] + ZnSO4 → 2 NaOH + ZnSO4

c) Цинк сульфат (ZnSO4) → Цинк нітрат (Zn(NO3)2):

ZnSO4 + 2 HNO3 → Zn(NO3)2 + H2SO4

d) Цинк нітрат (Zn(NO3)2) → Цинк оксид (ZnO):

Zn(NO3)2 → ZnO + 2 NO2↑ + O2↑

e) Цинк оксид (ZnO) → Барій цинкат (Ba[Zn(OH)4]2):

ZnO + 2 Ba(OH)2 → Ba[Zn(OH)4]2

f) Барій цинкат (Ba[Zn(OH)4]2) → Цинк хлорид (ZnCl2):

Ba[Zn(OH)4]2 + 2 HCl → 2 BaCl2 + Zn(OH)2

g) Цинк хлорид (ZnCl2) → Цинк гідроксохлорид (Zn(OH)Cl):

ZnCl2 + 2 NaOH → Zn(OH)Cl + 2 NaCl

Молярна концентрація натрій карбонату (Na2CO3) дорівнює 0,01 моль/л. Щоб визначити молярну концентрацію еквівалента c(12 Na2CO3), спершу знайдемо молекулярну масу Na2CO3:

Маса Na2CO3 = 2(M(Na)) + M(C) + 3(M(O)) = 2(23 g/mol) + 12 g/mol + 3(16 g/mol) = 46 g/mol.

Тепер обчислімо масову концентрацію натрій карбонату (в г/л):

Масова концентрація = Маса речовини / Об'єм розчину = (0.01 моль/л) * (46 g/mol) = 0.46 g/л.

Молярна концентрація еквівалента (12 Na2CO3) буде такою ж, тобто 0.01 моль/л.

Реакція середовища у розчинах солей:

a) Натрій ортофосфат (Na3PO4):

Na3PO4 розщеплюється у воді на іони:

Na3PO4 → 3 Na⁺ + PO4^3⁻

Середовище - лужне (наявні іони OH⁻ з води).

b) Купрум(ІІ) сульфат (CuSO4):

CuSO4 розщеплюється на іони:

CuSO4 → Cu²⁺ + SO4²⁻

Середовище - нейтральне.

c) Магній нітрит (Mg(NO2)2):

Mg(NO2)2 розщеплюється на іони:

Mg(NO2)2 → Mg²⁺ + 2 NO2⁻

Середовище - нейтральне.

d) Кальцій хлорид (CaCl2):

CaCl2 розщеплюється на іони:

CaCl2 → Ca²⁺ + 2 Cl⁻

Середовище - нейтральне.

Объяснение:Отже, середовище у розчинах солей може бути лужним (натрій ортофосфат) або нейтральним (купрум(ІІ) сульфат, магній нітрит, кальцій хлорид), в залежності від реакції розчину з водою.