Обчисліть масові частки ізотопів 79Br та 81Br у бромі, атомна маса якого 79,12. Зазначте число

протонів, електронів та нейтронів для ізотопів брому. Складіть електронну конфігурацію йона Br-.

Ответы на вопрос

Отвечает Спирин Павел.

Ответ:

(Будь ласка, оцініть мою відповідь 5 з 5 зірок, та позначте мою відповідь як найкращу)

Електронна конфігурація брому: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d¹⁰ 4p⁵.

Додавши ще один електрон, ми отримуємо електронну конфігурацію йона Br-: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d¹⁰ 4p⁶.

Объяснение:

Щоб обчислити масові частки ізотопів 79Br та 81Br в бромі, спочатку нам потрібно знайти кількість атомів кожного ізотопу.

Наскільки я знаю, у природі бром складається переважно з двох ізотопів: 79Br та 81Br. Давайте позначимо масові частки цих ізотопів як x та y, відповідно.

Ми також знаємо, що атомна маса брому дорівнює 79,12. З цих даних ми можемо скласти рівняння для обчислення масових часток:

x + y = 1 (всі масові частки разом дорівнюють 1)

79x + 81y = 79,12 (середня атомна маса)

Щоб розв'язати цю систему рівнянь, ми можемо скористатися методом підстановки або методом складання матриць. Продемонструємо метод підстановки:

З рівняння x + y = 1 можемо виділити одну змінну:

y = 1 - x.

Підставимо це значення у рівняння 79x + 81y = 79,12:

79x + 81(1 - x) = 79,12,

79x + 81 - 81x = 79,12,

2x = 1,12,

x = 0,56.

Тепер, знаючи значення x, можемо використовувати його для знаходження значення y:

y = 1 - x = 1 - 0,56 = 0,44.

Таким чином, масові частки ізотопів 79Br та 81Br в бромі дорівнюють відповідно 0,56 та 0,44.

Для обчислення числа протонів, електронів та нейтронів в ізотопах брому, ми можемо скористатися інформацією про протонне число (атомний номер) елемента. Протонне число брому дорівнює 35. Оскільки число протонів в атомі дорівнює числу електронів (у нейтральному атомі), ми отримуємо наступні дані:

- Число протонів для 79Br: 35.

- Число електронів для 79Br: 35.

- Число нейтронів для 79Br: 79 - 35 = 44.

- Число протонів для 81Br: 35.

- Число електронів для 81Br: 35.

- Число нейтронів для 81Br: 81 - 35 = 46.

Зараз створимо електронну конфігурацію йона Br-. Йон Br- має негативний заряд, що означає, що він набуває одного додаткового електрона порівняно з нейтральним атомом брому. Оскільки в атомі брому досить багато електронів, нам потрібно врахувати валентну оболонку.

Електронна конфігурація брому: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d¹⁰ 4p⁵.

Додавши ще один електрон, ми отримуємо електронну конфігурацію йона Br-: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d¹⁰ 4p⁶.