Визначте положення атомів у періодичній системі хімічних елементів та обчисліть число протонів,

нейтронів, електронів в атомах елементів, Запишіть електронну конфігурацію: а) Карбон; б) Калій; в) Ферум.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмин Андрей.
Атоми в періодичній системі розташовані в порядку зростання атомного номера, що вказує на кількість протонів в атомі цього елементу. Давайте розглянемо атоми елементів та обчислимо кількість протонів, нейтронів та електронів:

а) Карбон (C):
- Атомний номер (Z) карбону = 6
- Протони (P): 6
- Електрони (E): Зазвичай кількість електронів рівна кількості протонів у нейтральному атому, тобто 6.
- Нейтрони (N): Для розрахунку нейтронів можна використовувати масове число. У нейтрального атому вуглецю, який має атомний номер 6, масове число приблизно дорівнює 12.01. Тому:
Нейтрони (N) = Масове число - Протони
N = 12.01 - 6 = 6.01

б) Калій (K):
- Атомний номер (Z) калію = 19
- Протони (P): 19
- Електрони (E): Зазвичай кількість електронів рівна кількості протонів у нейтральному атому, тобто 19.
- Нейтрони (N): Для калію:
Нейтрони (N) = Масове число - Протони
Масове число калію приблизно дорівнює 39.1, тому:
N = 39.1 - 19 = 20.1

в) Ферум (Fe), що означає залізо:
- Атомний номер (Z) заліза = 26
- Протони (P): 26
- Електрони (E): Зазвичай кількість електронів рівна кількості протонів у нейтральному атому, тобто 26.
- Нейтрони (N): Для заліза:
Нейтрони (N) = Масове число - Протони
Масове число заліза приблизно дорівнює 55.85, тому:
N = 55.85 - 26 = 29.85

Електронні конфігурації:
а) Карбон (C): 1s² 2s² 2p²
б) Калій (K): 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p
в) (Fe): 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d⁶