Фастом (50балов)скласти електроний баланс, визначити окисник відповідь зрівняти

P+HNO3+H20=H3PO4+NO

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриева Даша.
Давайте спростимо і збалансуємо це хімічне рівняння:

Спочатку розглянемо кожен елемент окремо.

Ліва сторона:
- P (Фосфор)
- H (Водень)
- N (Азот)
- O (Кисень)

Права сторона:
- H3P04 (Ортофосфорна кислота)
- NO (Оксид азоту)

Збалансуємо рівняння:

1. Фосфор (P):
Ліва сторона: 1 P
Права сторона: 1 P

Рівняння для фосфору збалансоване.

2. Водень (H):
Ліва сторона: 1 H (в HNO3) + 2 H (в H2O) = 3 H
Права сторона: 3 H (в H3PO4)

Рівняння для водню збалансоване.

3. Азот (N):
Ліва сторона: 1 N (в HNO3)
Права сторона: 1 N (в NO)

Рівняння для азоту збалансоване.

4. Кисень (O):
Ліва сторона: 3 O (в HNO3) + 1 O (в H2O) = 4 O
Права сторона: 4 O (в H3PO4) + 1 O (в NO)

Рівняння для кисню збалансоване.

Ось збалансоване хімічне рівняння:

P + HNO3 + H2O = H3PO4 + NO

Кожен елемент на лівій стороні дорівнює відповідному елементу на правій стороні, тому рівняння збалансоване.