Яка маса осаду утвориться при взаємодії калій гідроксиду з алюміній нітратом (Al(NO3)3), маса

розчину якого 80г, а масова частка солі становить 5%. (з дано, розв’язанням та відповіддю)

Ответы на вопрос

Отвечает Чекменев Александр.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нAl(NO₃)₃) = 80 г

w(Al(NO₃)₃) = 5% або 0,05

Найти: m(Al(OH)₃) - ?

Знайдемо масу Al(NO₃)₃ в розчині:

m(Al(NO₃)₃)  = m(р-нAl(NO₃)₃) * w(Al(NO₃)₃) = 80 * 0,05 = 4 г

Складемо РХР:

     4 г                                        x г

Al(NO₃)₃ + 3 KOH = 3KNO₃ + Al(OH)₃↓

n = 1 моль                                n = 1 моль

M = 213 г/моль                       M = 78 г/моль              

m = 213 г                                 m = 78 г  

m(Al(OH)₃) = 4 * 78 : 213 = 1,46 г