Елемент міститься в головній підгрупі VІІ групи 3-го періоду. Визначте елемент, складіть формулу

його вищого оксиду і обчисліть масові частки елементів в оксиді.

Ответы на вопрос

Отвечает Алтынцева Ульяна.

Ответ:

Объяснение:

елемент, який знаходиться в головній підгрупі VII групи 3-го періоду, це марганець (Mn). Атомний номер марганцю - 25.

Формулу його вищого оксиду можемо визначити, якщо знаємо його валентність. У вищому оксиді марганцю він має валентність +7. Тому формула його вищого оксиду буде Mn2O7.

Щоб знайти масові частки елементів в оксиді, спочатку треба знайти масу марганцю та масу кисню (O) в молекулі Mn2O7.

Маса аома марганцю = 54.94 г/моль.

Маса атома кисню = 16 г/моль.

Маса молекули Mn2O7 = 2*маса атома марганцю + 7*маса атома кисню. Тобто, 2 * 54.94 г/моль + 7 * 16 г/моль = 109.88 г/моль + 112 г/моль = 221.88 г /моль.

Масові частки елементів в оксиді:

Масова частка марганцю = ((2*маса атома марганцю)/маса молекули)*100% = ((2*54.94 г/моль) /221.88 г/моль)*100% ≈ 49.46%

Масова частка кисню = ((7*маса атома кисню)/маса молекули)*100% = ((7*16г/моль)/221.88г/моль)*100% ≈ 31.54%

Отже, ми визначили що у молекулі Mn2O7 масова частка марганцю становить близько 49.46%, а масова частка кисню становить близько 31.54%.