В каком количестве молекул пероксида водорода H2O2 содержится столько же атомов, сколько их

содержат 50 формульных единиц фосфата натрия Na3PO4

Ответы на вопрос

Отвечает Орешин Константин.

Для порівняння кількості атомів у різних сполуках, найзручніше використовувати молірні маси елементів і визначити кількість молекул кожної речовини, які мають однакову кількість атомів.

Розглянемо фосфат натрію (Na3PO4):

Маса натрію (Na) = 22,99 г/моль.

Маса фосфору (P) = 30,97 г/моль.

Маса кисню (O) = 16,00 г/моль.

Маса фосфата натрію (Na3PO4) розраховується як сума мас атомів у сполуці:

Маса Na3PO4 = 3 * (маса Na) + маса P + 4 * (маса O) = 3 * 22,99 г/моль + 30,97 г/моль + 4 * 16,00 г/моль = 163,95 г/моль.

Отже, маса одного молекули фосфата натрію (Na3PO4) дорівнює 163,95 г.

Тепер розглянемо пероксид водороду (H2O2):

Маса водороду (H) = 1,01 г/моль.

Маса кисню (O) = 16,00 г/моль.

Маса пероксиду водороду (H2O2) розраховується як сума мас атомів у сполуці:

Маса H2O2 = 2 * (маса H) + 2 * (маса O) = 2 * 1,01 г/моль + 2 * 16,00 г/моль = 34,02 г/моль.

Отже, маса одного молекули пероксиду водороду (H2O2) дорівнює 34,02 г.

Тепер ми можемо порівняти маси одного молекули фосфата натрію і одного молекули пероксиду водороду:

Маса одного молекули фосфата натрію (Na3PO4) = 163,95 г.

Маса одного молекули пероксиду водороду (H2O2) = 34,02 г.

Кількість молекул H2O2, яка містить стільки ж атомів, скільки і в 50 формульних одиницях Na3PO4, буде дорівнювати:

Кількість молекул H2O2 = (Маса Na3PO4 / Маса одного молекули Na3PO4) * (1 моль H2O2 / 1 моль Na3PO4) = (50 * 163,95 г) / 34,02 г/моль = 242,5 моль.

Отже, в 50 формульних одиницях Na3PO4 міститься така кількість молекул пероксиду водороду H2O2, що складає 242,5 моль.