Варіант 1. Визначити масу осаду, який утворюється при взаємодії 50г 16 % розчину натрій гідроксида

купрум (II) сульфатом. СРОЧНООО ДАЮ 20 БАЛОВ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Котик Настя.

Ответ:

Объяснение:

Уравнение реакции:

2 NaOH + CuSO4 = Na2SO4 + Cu(OH)2

коэфициенты перед натрий гидроксидом и купрум гидроксидам относятся как 2 к 1. Значит n(NaOH) / n(Cu(OH)2) = 2 / 1

n(NaOH) = 50 * 0.16 / Mr(NaOH) = 8 / 40 = 0.2 моль

n(Cu(OH)2 = 0.2 / 2 = 0.1 моль

m(Cu(OH)2) = 0.1 * Mr(Cu(OH)2) = 0.1 * 98 = 9.8 г