Обчисліть w розчину утвореному з 400мл води і 20г солі​


Ответы на вопрос

Отвечает Ибрагимова Алена.
Для того щоб вирішити це завдання, спочатку потрібно з'ясувати, яка саме сіль використовується, оскільки різні солі мають різну молекулярну масу.

Припустимо, що використовується NaCl (хлорид натрію). Молекулярна маса NaCl дорівнює приблизно 58.44 г/моль (натрій 22.99 г/моль + хлор 35.45 г/моль).

Ми знаємо, що в масі солі w = 20 г.

Об'єм води V = 400 мл, що еквівалентно 400 г (1 мл води має масу 1 г).

Маса розчину m = w + V = 20 г + 400 г = 420 г.

Тепер можна визначити масову частку солі в розчині (масова частка розчиненої речовини):

Масова частка солі = (маса солі / маса розчину) * 100%

= (20 г / 420 г) * 100% ≈ 4.76%.

Це допомагає визначити концентрацію солі у розчині, що є важливим кроком при вирішенні хімічних задач. Якщо використовується інша сіль, потрібно використовувати її молекулярну масу для подальших розрахунків.