до розчину, який містить калій гідроксид масою 11,2 г долили розчин, що містить надлишок нітратної

кислоти . Обчисліть і вкажіть масу солі, що утворилася

Ответы на вопрос

Отвечает Жунисали Ильяс.
Відповідь:

m ( KNO3 ) = 20,2 г

Дано:

m ( KOH ) = 11,2 г

Знайти:

m ( солі ) - ?

Рішення:

1) Обчислюємо кільксть речовини калій гідроксиду, за формулою:

n = m / Mr

( Mr ( KOH ) = 39 + 16 + 1 = 56 )

n ( KOH ) = 11,2 / 56 = 0,2 моль

2) Запишемо рівняння реакції:

KOH + HNO3 —> KNO3 + H2O

Співвідношення коефіціентів калій гідроксиду та солі, що утворилася - калій нітрату — 1 : 1, тобто кількість речовини калій нітрату буде так аж сама, як у калій гідроксиду:

n ( KNO3 ) = 0,2 моль

3) Обчислюємо масу калій нітрату, за формулою:

m = n • Mr

( Mr ( KNO3 ) = 39 + 14 + 16 • 3 = 101 )

m ( KNO3 ) = 0,2 • 101 = 20,2 г

Відповідь:

m ( KNO3 ) = 20,2 г