Приготуйте із 10г цукру водний розчин з масовою часткою цукру 10%. (Приготовьте из 10г сахара

водный раствор с массовой частью сахара 10%)60 баллов​

Ответы на вопрос

Отвечает Постоєв Діма.

Ответ:

Дано:

m(цукру) = 10 г

ω(цукру)=10%, або 0,1

Знайти:

m(Н2О)-?

Объяснение:

Знаходимо масу 10% розчину цукру:

m(р-ну) = m(цукру)/ω(цукру) = 10 г/0,1 = 100 г

Знаходимо масу води:

m(H2O) = m(р-ну) - m(цукру) = 100 г - 10 г = 90 г

Відповідь: Для приготування 10% розчину цукру, треба на терезах зважити 10 г цукру і добавити 90 г води (густина води 1 г/мл - відмірити в мірному циліндрі 90 мл води), добре перемішати до повного розчинення цукру.