Яка маса лугу утвориться при взаємодії 168г калій оксиду з водою?


Ответы на вопрос

Отвечает Евтушенко Никита.

Объяснение:

Розглянемо реакцію взаємодії калійоксиду (K2O) з водою (H2O). В результаті цієї реакції утворюється луг калію (KOH).

Реакція:

K2O + H2O -> 2KOH

Спершу знайдемо молекулярну масу калійоксиду (K2O):

Маса калію (K) = 39,10 г/моль

Маса кисню (O) = 16,00 г/моль

Молекулярна маса K2O = 2 * (Маса K) + 1 * (Маса O) = 2 * 39,10 г/моль + 16,00 г/моль = 94,20 г/моль

Знаючи молекулярну масу калійоксиду, ми можемо розрахувати кількість молей калійоксиду в даному зразку:

Кількість молей = Маса / Молекулярна маса = 168 г / 94,20 г/моль ≈ 1,78 моль

З рівняння реакції видно, що один моль калійоксиду утворює 2 молі лугу калію (KOH). Тому кількість молей лугу калію (KOH) також буде дорівнювати 2 * 1,78 моль.

Тепер розрахуємо масу лугу калію (KOH):

Маса KOH = Кількість молей * Молекулярна маса KOH

Маса KOH = 2 * 1,78 моль * (Маса K + Маса O + Маса H)

Маса KOH = 2 * 1,78 моль * (39,10 г/моль + 16,00 г/моль + 1,01 г/моль)

Маса KOH ≈ 2 * 1,78 моль * 56,11 г/моль ≈ 199,84 г

Отже, маса лугу калію (KOH), яка утвориться при взаємодії 168 г калійоксиду з водою, дорівнює приблизно 199,84 г.

Отвечает Томюк Іра.

Дано:

m(K2O) = 168 г

Знайти:

m(лугу) - ?

Розв'язання:

1) K2O + H2O → 2KOH;

2) n(K2O) = m / M = 168 / 94 = 1,8 моль;

3) n(KOH) = n(K2O) * 2 = 1,8 * 2 = 3,6 моль;

4) m(KOH) = n * M = 3,6 * 56 = 201,6 г.

Відповідь: Маса KOH становить 201,6 г.