Міська сім’я із 4 осіб в середньому за місяць використовує 6 м3 природного газу, готуючи їжу на

газовій плиті. Обчисли об’єм повітря, який витрачається на горіння такого об’єму газу (н. у.). За умови, що весь газ є метаном

Ответы на вопрос

Отвечает Слобожанинов Александр.

Дано:

V(CH4) = 6 м³

Знайти:

V(повітря) - ?

Розв’язок:

Хімічне рівняння горіння метану:

CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

З цього рівняння видно, що для горіння одного молекулярного об’єму метану (CH4) потрібно два молекулярних об’єми кисню (O2).

  1. Обчислюємо об’єм кисню, необхідний для горіння: Об’єм CH4 = 6 м³ Тому об’єм O2 = 2 * Об’єм CH4 = 2 * 6 м³ = 12 м³.
  2. Обчислюємо об’єм повітря, необхідний для горіння: В повітрі кисень складає приблизно 21% за об’ємом. Тому об’єм повітря = Об’єм O2 / 0.21 = 12 м³ / 0.21 = 57,14 м³.

Відповідь: Для горіння 6 м³ природного газу (метану) потрібно 57,14 м³ повітря.