1) Розставте валентності елементів у сполуках: H 2 S, NaF, PH 3 , NO 2 , Mg 3 N 22) Знаючи

валентності хімічних елементів, напишітьформули хімічних сполук:IV II VI II V II I IIC O ; S O ; Cl O ; K O3) Яка сполука має найбільшу молекулярну масу?Відповідь підтвердьте розрахунками.а) CuSO 4б) H 2 SiO 3в) Ca(NO 3 ) 24) Яка сполука має більшу масову частку Магнію?Відповідь підтвердьте розрахунками.а) MgSO 4б) Mg(NO 3 ) 2

Ответы на вопрос

Отвечает Ткаченко Екатерина.

Ответ:

Объяснение:

1)

I   II    I  I   III I      IV II     II     III

H2S, NaF, PH3 , NO2 , Mg3N2

2)

CO2   SO3    Cl2O5   K2O

3)

Mr(CuSO4) = Ar(Cu) + Ar(S) + Ar(O) * 4 = 64 + 32 + 16 * 4 = 160

Mr(H2SiO3) = Ar(H) * 2 + Ar(Si) + Ar(O) * 3 = 1 * 2 + 28 + 16 * 3 = 78

Mr(Ca(NO3)2) = Ar(Ca) + Ar(N) * 2 + Ar(O) * 6 = 40 + 14 * 2 + 16 * 6 = 164

найбільшу молекулярну масу має Mr(Ca(NO3)2)

4)

Mr(MgSO4) = Ar(Mg) + Ar(S) + Ar(O) * 4 = 24 + 32 + 16 * 4 = 104

w(Mg) = Ar(Mg) * n / Mr(MgSO4) * 100% = 24 /104 * 100% = 23%

Mr(Mg(NO3)2) = Ar(Mg) + Ar(N) * 2 + Ar(O) * 6 = 24 + 14 * 2 + 16 * 6 = 124

w(Mg) = Ar(Mg) * n / Mr(Mg(NO3)2) * 100% = 24 /124 * 100% = 19,35%

більшу масову частку Магнію має MgSO4