Установіть відповідність між формулою речовини та відносною молекулярною масою, підтвердити все

розрахунками: 1 Na2SO4; А 28 2 CO; Б 110 3 K2S; В 142 4 Zn3(PO4)2. Г 385

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Вася.

Ответ:

Na2SO4:

2 атоми Na: 2 * 23 = 46 аму

1 атом S: 1 * 32 = 32 аму

4 атоми O: 4 * 16 = 64 аму

Всього: 46 + 32 + 64 = 142 аму

CO:

1 атом C: 1 * 12 = 12 аму

1 атом O: 1 * 16 = 16 аму

Всього: 12 + 16 = 28 аму

K2S:

2 атоми K: 2 * 39 = 78 аму

1 атом S: 1 * 32 = 32 аму

Всього: 78 + 32 = 110 аму

Zn3(PO4)2:

3 атоми Zn: 3 * 65 = 195 аму

2 атоми P: 2 * 31 = 62 аму

8 атомів O: 8 * 16 = 128 аму

Всього: 195 + 62 + 128 = 385 аму

Отже, відповідність між речовиною і відносною молекулярною масою така:

Na2SO4 - Відносна молекулярна маса 142.

CO - Відносна молекулярна маса 28.

K2S - Відносна молекулярна маса 110.

Zn3(PO4)2 - Відносна молекулярна маса 385.

Розрахунки підтвердили ці значення.