1. Берілген элемент атомдарының ядро зарядтарын аныктандар: хлор, берил- лий, алюминий. Осы элемент

атомдары бойынша мына сұрақтарға жауап беріңдер: а) ядро төңірегінде канша электрон айналады? ә) энергетикалык деңгейлердiн сандары қанша? б) сыртқы энергетикалық деңгейлерінде қанша электрондары бар? «спин», «энергетикалық деңгей» деген 2. «Орбиталь», «кванттық ұяшық», түсініктерге аныктама беріп, мысалдар келтіріңдер.​

Ответы на вопрос

Отвечает Саидова Элиза.

Ответ:

1.

  1. Хлор ядро заряды - 17
  2. Берилий ядро заряды - 4
  3. Алюминий ядро заряды - 13

А) бейтарап зарядталған атомдағы электрондар саны протондар санына тең. Демек, электрондар саны 39-ға тең.

Ә) энергетикалық деңгей ішкі деңгейлер саны деңгейдегі электрондардың максималды саны

n=1 (K) 1 2

n=2 (L) 2 8

n=3 (M) 3 18

n=4 (N) 4 32

Объяснение: