Розв'зати задачі: До цинк нітрату масою 160 г долили розчин натрій гідроксиду. Обчісліть масу

утвореного осаду.

Ответы на вопрос

Отвечает Радзієвська Світлана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m( Zn(NO₃)₂ = 160 г

Найти: m(Zn(OH)₂ - ?

М(Zn(NO₃)₂ = 65 + (14 + 16 * 3) * 2 = 189 г/моль

М(Zn(OH)₂ = 65 + (16 + 1) * 2 = 99 г/моль

Складемо РХР:

160 г                                 х г

Zn(NO₃)₂ + 2NaOH → Zn(OH)₂↓ + 2NaNO₃

n = 1 моль                    n = 1 моль

М = 189 г/моль            М = 99 г/моль

m = 189 г                       m = 99 г

160 г  (Zn(NO₃)₂)   -  х г  (Zn(OH)₂)

189 г  (Zn(NO₃)₂)   -  99 г  (Zn(OH)₂)

m(Zn(OH)₂ = 160 * 99 : 189 = 83,8 г

Отвечает Малькова Мария.

Дано:

m(Zn(NO3)2) = 160 г

Знайти:

m(осаду) - ?

Розв'язання:

1) Zn(NO3)2 + 2NaOH → 2Na(NO3) + Zn(OH)2↓;

2) n(Zn(NO3)2) = m / M = 160 / 189 = 0,85 моль;

3) n(Zn(OH)2) = n(Zn(NO3)2) = 0,85 моль;

4) m(Zn(OH)2) = n * M = 0,85 * 99 = 84,15 г.

Відповідь: Маса Zn(OH)2 становить 84,15 г.