1)До основних оксидів відноситься: а)ZnO; б) ЅіO2; в) ВаО; г) АI2032)Класифікуйте речовини,

подані формулами, за типом хімічного зв'язку:СаСl2, I2, Н2О.3)У наслідку якісної реакції на сульфатну кислоту, випав осад масою 51 г. Які маси реагентів узято?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ангелова Алина.

1)

ZnO, AI2O3 - амфотерні оксиди

SiO2 - кислотний оксид

BaO - основний оксид

2)

СaCl2 - йонний зв'язок

I2 - ковалентний неполярний зв'язок

H2O - ковалентний полярний зв'язок

3)

Ba(OH)2 + H2SO4 = BaSO4 + 2H2O

n(BaSO4) = 51/233

n(BaSO4) = 0.22 моль

1/x1 = 1/0.22

x1 = 1*0.22/1

x1 = 0.22 моль

m(H2SO4) = 0.22*98

m(H2SO4) = 21.56 г

1/x2 = 1/0.22\

x2 = 1*0.22/1

x2 = 0.22 моль

m(Ba(OH)2) = 0.22*171

m(Ba(OH)2) = 37.62г

Відповідь: було узято 21.56г сульфатної кислоти і 37.62г гідроксиду барію