Яку кількість речовини водню потрібно використати на відновлення 60,8 г їром (III) оксиду до хрому


Ответы на вопрос

Отвечает Ряба Алексей.
Складаємо   рівняння:  
⁶⁰ ⁸           ˣ
Cr₂O₃ + 3H₂ = 2Сr + 3H₂O
₁₅₂           ₆
пропорція для  визначення  маси  водню:
152  -  6
60,8  -  х          х =  60,8 х 6 / 152 = 2,4 г
тепер  визначаємо  кількість  речовини (n) водню через  масу  і  молекулярну  масу:  n =  m/ M  = 2,4 / 6 =  0,4  моль