У результаті реакції 487,5 г калію, що містить домішки, з достатньою кількістю етанолу утворилося

112 л водню. Обчисліть масову частку чистого металу.

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Владимир.

Ответ:

дано

m гр(K) = 487.5 g

V(H2) = 112 L

---------------------

W(K)-?

2C2H5OH+2K-->2C2H5OK+H2

n(H2) = V(H2) / Vm = 112 / 22.4 = 5 mol

2n(K) = n(H2)

n(K) = 2*5 = 10 mol

M(K) =39 g/mol

m чист (K) = n*M = 10 * 39 = 390  g

W(K) = m чис (K) / m гр (K) *100% = 390 / 487.5 * 100% = 80%

ответ 80%

Объяснение: