Який об'єм повітря знадобиться для згоряння 23.4 г бензену?


Ответы на вопрос

Отвечает Анцыферов Андрей.

Дано:
m(C6H6) = 23.4 r
V(повітря)-?
М(С6Н6) = 78 г/моль
n(C6H6) = m/M = 23,4 г/78 г/моль = 0,3 моль
φ(О2) = 0,21
2С6Н6 + 15О2 = 12СО2 + 6Н2О
З рівняння реакції бачимо, що n(O2)=7.5n(C6H6)
n(O2) = 7,5*0,3 моль = 2,25 моль
V(O2) = n*Vm = 2,25 моль*22,4 л/моль = 50,4 л
V(повітря) = V(O2)/φ(O2) = 50.4 л/0,21 = 240 л
Відповідь: 240 л