Яка маса солі утворилася при повній нейтралізаціі магній гідроксидом 800 г розчину нітратноі

кислоти із масовою часткою кислоти 25,2℅?

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.

Mg(OH)₂+2HNO₃=Mg(NO₃)₂+2H₂O
800*25,2\100=201,6 г чистого вещества кислоты в р-ре
M(HNO₃)=63
M(Mg(NO₃)₂)=148
n(HNO₃)=m\M=201,6\63=3,2 моль
n(Mg(NO₃)₂)=3,2\2=1,6 моль
m(Mg(NO₃)₂)=1,6*148=236,8 г