100 БАЛЛОВ ОЧЕНЬ ОЧЕНЬ СРОЧНО НУЖНО________________________ Який об'єм водню виділиться під час

взаємодії натрію з розчином оцтової кислоти масою 200 г з масовою часткою кислоти 10%? ________________________Какой объем водорода выделится при взаимодействии натрия с раствором уксусной кислоты массой 200 г с массовой долей кислоты 10%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Писаренко Гриша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CH3-COOH) = 200 г

w(CH3-COOH) = 10% або 0,1

Найти: V(H2) -

Знайдемо масу оцтової кислоти у розчині:

m(CH3COOH) = m(р-нCH3COOH) * w(CH3COOH) = 200 * 0,1 = 20 г

Складемо РХР:

      20 г                                                   х л

2CH3-COOH + 2Na = 2CH3-COONa + H2

n = 2 моль                                                n = 1 моль

M = 60 г/моль                                          Vm= 22,4 л/моль

m = 120 г                                                   V = 22,4 л

V(Н2) = 20 * 22,4 : 120 = 3,73 л