До 300г 15% розчину солі додали 50г солі.Яка масова частка даного розчину?​


Ответы на вопрос

Отвечает Шкипер Андрей.

Ответ:

300×0,15=45г соли было в растворе

50г добавили, соли стало 95г.

масса раствора стала 300+50=350г

массовая доля соли стала = 95/350=0,2714 или 27,14%

Отвечает Семенова Алевтина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-ну)=300 г

ω(солі)=15%

m(солі)=50 г

-----------------------  

ωн(солі)-?

Розв'язування:  

1. Знаходимо масу солі в початковому розчині.  

mп(солі) = m(р-ну)•ω(солі)/100%=(300 г • 15%) / 100%= 45 г  

2. Після додаванні солі маса розчиненої речовини збільшилася.  

mн(солі)=mп(солі)+m(солі)=45 г + 50 г=95 г.  

3. Після додаванні солі маса розчину збільшилася.  

mн(р-ну)=m(солі)+m(р-ну)=50 г + 300 г=350 г.  

4. Обчислюємо масову частку солі в новому розчині.

ωн(солі)=mн(солі)/mн(розчину)= 95 г / 350 г = 0,271, або 27,1%.

Відповідь: масова частка солі 27,1%., або 0,271.