Алюміній кількістю речовини 0.3 моль повністю прореагував з розчином сульфатної кислоти. Обчисліть

масу солі й об'єм газу що виділився під часреакції

Ответы на вопрос

Отвечает Ижболдина Маша.

І ) n ( Al ) - 0.3 моль
_______________
m (Al2(SO4)3 ) - ?

0.3моль x г.
2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3H2
2 моль. 1 моль
× 342 г/моль
=342 г.
X=0.3×342
----------------- =51.3 моль
2

ІІ) n (Al ) - 0.3 моль
_______________
V ( H2)-?

0.3 моль х. л
2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3+ 3H2
2 моль 3 моль
×22.4 л/моль
=67.2 л.
Х=0.3×67.2
_________=10.8 л.
2