Яка маса ферум (ІІІ) хлориду потрібна для реакції з 16 г натрій гідроксиду?


Ответы на вопрос

Отвечает Shevchuk Katerina.

Дано:

m(NaOH)=16 г

Найти:

m(FeCl3)-?

Решение:

FeCl3+3NaOH=3NaCl+Fe(OH)3

n(NaOH)=m/M=16 г:40 г/моль= 0,4 моль

M(NaOH)=23+1+16=40 г/моль

n(NaOH)=n(FeCl3)=0,4*1/3=0,13 моль

m(FeCl3)=n*M=0,13 моль*162,5 г/моль=21,125 г

M(FeCl3)=56+35,5*3=162,5 г/моль

Ответ: m(FeCl3)=21,125 г