Помогите пожалуйста решить ОВР : 4FeS2+11O2=2Fe2O3+8SO2 по методу электронного баланса. Очень прошу

с подробным объяснением. Заранее благодарю. Очень хочется разобраться !!!

Ответы на вопрос

Отвечает Денисов Федька.

Відповідь: Воно уже урівняне, але постараюсь пояснити те, що можна пояснити із готовим варіантом.

Чесно кажучи - легше було б пояснювати із невирішеним самим завданням, бо багато чого залишається несказаним по цій темі.

Пояснення:

1) Спочатку порахуємо ферум до і після знаку дорівнює.

Перед дужками феруму 4, бо перед формулою стоїть коефіцієнт 4.

Після дужок ми маємо врахувати іще індекс, бо коефіцієнт вказує на кількість молекул. Тому ми маємо: 2 феруми у двох молекулах, простіше - 2·2=4.

2) Порахуємо сульфур.

До дужок сульфур має індекс 2 і коефіцієнт 4. Ці два числа ми і множимо: 2*4=8. До дорівнює у нас 8 сульфуру.

Після дужок сульфур не має індексу, але має коефіцієнт 8. Тому і сульфуру у нас 8.

!В кінці ми урівнюємо спершу оксиген, а потім гідроген!

Це - золоте правило аби не заплутатись.

3) Єдине, що у нас залишилося незачепленим - оксиген.

До дорівнює в оксигену індекс 2 і коефіцієнт 11.

Вгадайте, що я зроблю далі? Так, ми ЗНОВУ множимо 2*11=22.

Оксигену до знаку 22.

Після дорівнює оксиген приєднався до різних формул, тому спершу рахуємо скільки у першій формулі після знаку дорівнює: оксиген має індекс 3, а сама формула у якій він фігурує - 2. Множимо.

Оксиген 6.

Далі так само рахуємо оксиген у наступній формулі.

Оксиген 16.

Щоб визначити скільки оксигену після знаку дорівнює, нам потрібно додати ці два значення:

Оксиген із формули 2Fe2O3 додаємо до оксигену із формули 8SО2:

6+16=22.

Отже, до і після дорівнює має бути 22 оксигену.