До розчину арґентум нітрату масою 212,5 г масова частка солі в якому становить 20% долили розчин

бромідної кислоти. Обчисліть масу осаду, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Александрович Альберт.

Відповідь:

47 г

Пояснення:

AgNO3 + HBr → HNO3 + AgBr↓

m(AgNO3) = 212.5 г * 20 / 100 = 42,5 г

V(AgNO3) = m(AgNO3) / M(AgNO3) = 42.5 / 170 = 0.25 моль

V(AgNO3) = V(AgBr)

m(AgBr) = V(AgBr) * M(AgBr) = 0.25 * 188 = 47 г