Насичений при 100°C розчин калій сульфату має масу 500 г. Яка маса солі випаде в осад, охолодивши

його до 45°С? Розчинність сульфату при 100°C- 25 г, а при 45°C - 20 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Становов Андрей.

Ответ:

За законом розчинності масова концентрація розчину K2SO4 буде зменшуватись з підвищенням температури. Якщо насичений розчин має масу 500 г, то масова концентрація розчину складає:

C₁ = маса речовини / об'єм розчину = 500 г / 1 л = 500 г/л

Якщо охолодити розчин до 45°C, то розчинність K2SO4 зменшиться до 20 г/л. Щоб знайти масу солі, яка випаде в осад, необхідно визначити, яка частина солі викинеться з розчину при зменшенні розчинності з 25 г/л до 20 г/л.

Концентрація солі у розчині при 45°C буде:

C₂ = 20 г/л

Масова частка солі, що вийде з розчину, буде дорівнювати різниці між початковою і кінцевою концентрацією розчину:

w = (C₁ - C₂) / C₁ = (25 г/л - 20 г/л) / 25 г/л = 0.2

Тобто, 20% маси K2SO4 викинеться з розчину при охолодженні до 45°C. Тоді маса солі, що випаде в осад, буде:

m = w * маса розчину = 0.2 * 500 г = 100 г

Отже, маса солі, що випаде в осад, становитиме 100 г.

Объяснение: