Помогите решить задачу пожалуйста!!! Яка маса кальцій оксиду вступила в реакцію з водою, якщо

утворився гідроксид масою 22,2 г?

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Степан.

Ответ:

У реакції між кальцій оксидом (CaO) та водою (H2O) утворюється кальцій гідроксид (Ca(OH)2):

CaO + H2O → Ca(OH)2

За рівнянням реакції, маса CaO повинна дорівнювати масі Ca(OH)2, оскільки вони утворюються в однакових кількостях.

Тому, якщо маса Ca(OH)2 становить 22,2 г, то маса CaO, що вступила в реакцію, також становитиме 22,2 г.

Отвечает Merezhko Ira.

Ответ:

маса кальцій оксиду, яка увійшла в реакцію, дорівнює близько 16,7 г.

Объяснение:

CaO + H2O → Ca(OH)2

Ca(OH)2 = 40,08 г/моль (Ca) + 2 × 17,01 г/моль (O) + 2 × 1,01 г/моль (H) = 74,10 г/моль

n(Ca(OH)2) = m(Ca(OH)2) / M(Ca(OH)2) = 22,2 г / 74,10 г/моль ≈ 0,299 моль

(CaO) = n(Ca(OH)2) = 0,299 моль

Нарешті, можемо знайти масу CaO, яка увійшла в реакцію:

m(CaO) = n(CaO) × M(CaO) = 0,299 моль × 56,08 г/моль ≈ 16,7 г

Отже, маса кальцій оксиду, яка увійшла в реакцію, дорівнює близько 16,7 г.