Помогите пожаалуйстаа Яка маса води утвориться під час взаємодії 80 г натрій гідроксиду

зсульфатною кислотою?

Ответы на вопрос

Отвечает Березина Дарья.

Відповідь:

Для розв'язання цієї задачі необхідно визначити, яка кількість води утворюється при реакції натрій гідроксиду (NaOH) з сульфатною кислотою (H2SO4), враховуючи стехіометрію реакції.

Запишемо спочатку рівняння реакції:

Згідно цього рівняння, для утворення 2 молекул води необхідно 1 моль NaOH та 1 моль H2SO4. Знайдемо кількість молів NaOH, виходячи з маси:

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 80 г / 40 г/моль = 2 моль

Отже, для реакції буде достатньо 2 моль H2SO4. Таким чином, ми утворимо 2 молекули води.

Молярна маса води (H2O) дорівнює 18 г/моль. Тому маса води, що утвориться, буде:

m(H2O) = n(H2O) * M(H2O) = 2 моль * 18 г/моль = 36 г

Отже, маса води, що утвориться під час реакції натрій гідроксиду з сульфатною кислотою, дорівнює 36 г.