ЗАДАЧА : До 150 г р-ну, з масовою часткою цукру в ньому 15% додали 22,5г цукру. Яка масова частка

цукру в новому розчині ?

Ответы на вопрос

Отвечает Батыргалиева Гулназ.

Ответ:

масова частка цукру в новому розчині 0,26 або 26%

Объяснение:

До 150 г р-ну, з масовою часткою цукру в ньому 15% додали 22,5г цукру. Яка масова частка цукру в новому розчині ?

Дано: m(р-ну)=150 г, ω₁(цукру)=15%, або 0,15, m₂(цукру)=22,5 г

Знайти: ω₂(цукру)-?

РОЗВ'ЯЗАННЯ

1.

Знаходимо масу цукру в початковому розчині:

m₁(цукру)= m(р-ну)·ω₁(цукру)=150 г ·0,15= 22,5 г

2.

Після додавання цукру до початкового розчину маса утвореного розчину збільшилась:

m(утвор. р-ну)=m(р-ну)+ m₂(цукру)=150 г + 22,5 г = 172,5 г

3.

Маса цукру у новому розчині теж збільшилась:

m(цукру в утвор. р-ну)= m₁(цукру)+m₂(цукру)=22,5 г + 22,5 г =45 г

4.

Обчислюємо масову частку цукру в новому розчині:

ω₂(цукру)=m(цукру в утвор. р-ну) / m(утвор. р-ну) = 45 г / 172,5 г =0,26 або 26%

Відповідь: 0,26 або 26%

#SPJ1