Обчисліть, якій масі відповідає нітроген (V) оксид об'ємом 7,84 л (н.у.) Відповідь підтвердити

обрахунками. ТЕРМІНОВО!!! 100 БАЛІВ!!! а) 37,8 г б)13 г в)28,2г г) 45,5 г

Ответы на вопрос

Отвечает Мирошникова Лиза.
Для вирішення цієї задачі нам потрібно знати закон Авогадро, який говорить, що об'єм газу пропорційний кількості молекул за даної температури та тиску. Таким чином, ми можемо використовувати формулу:

маса = кількість молекул * молярна маса

де кількість молекул можна обчислити, використовуючи формулу:

кількість молекул = об'єм газу / об'єм моля газу за н. у. * число Авогадро

Об'єм моля газу за н. у. становить 22,4 л / моль, а число Авогадро - 6,022 * 10^23 молекул / моль.

Тож, підставляючи відповідні значення, маємо:

кількість молекул = 7,84 л / 22,4 л/моль * 6,022 * 10^23 молекул/моль = 2,160 * 10^23 молекул

Далі, використовуючи молярну масу NO, яка становить 30 г / моль, ми можемо вирахувати масу NO, що міститься в 7,84 л за об’ємом, який становить 37,8 г:

маса = 2,160 * 10^23 молекул * 30 г / моль = 64,8 г

Таким чином, відповідь на задачу: а) 37,8 г.