1. Розчинили сіль масою 92 г у воді масою 108г. До утвореного розчину додали сіль масою

25г.Обчисліть масову частку солі в новому розчині. 2. У розчині натрій гідроксиду масова частка основи становить 0,35. Обчисліть масу натрій гідроксиду, що міститься в розчині об'ємом 530 мл, густина якого 2,13 г/мл. ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ,ОЧЕНЬ СРОЧНО.ДАЮ 100 баллов!!

Ответы на вопрос

Отвечает Зайнуллина Рената.

Відповідь:

Пояснення:

1. Спочатку знайдемо масу розчину, утвореного після розчинення солі:

маса розчину = маса води + маса солі = 108 г + 92 г = 200 г

До цього розчину додали 25 г солі, тому маса нового розчину становить:

маса нового розчину = маса розчину + маса доданої солі = 200 г + 25 г = 225 г

Масова частка солі в новому розчині:

масова частка солі = (маса солі / маса розчину) × 100% = (92 г / 225 г) × 100% ≈ 40.89%

Отже, масова частка солі в новому розчині становить близько 40.89%.

2. Маса натрій гідроксиду, що міститься в розчині, може бути знайдена за формулою:

маса = об'єм × густина × масова частка

Масова частка основи дорівнює 0,35, тому масова частка води дорівнює 0,65. За умовою, об'єм розчину дорівнює 530 мл, а густина дорівнює 2,13 г/мл. Тоді:

маса натрій гідроксиду = об'єм × густина × масова частка основи = 530 мл × 2,13 г/мл × 0,35 ≈ 398 г

Отже, маса натрій гідроксиду, що міститься в розчині об'ємом 530 мл із масовою часткою основи 0,35, дорівнює близько 398 г.