Густина за воднем двох органічних сполук А і Б - 30 . До складу речовини А входять : Карбон - 60 %

, Гідроген - 13,33 % і Оксиген . До складу Б : Карбон - 40 % , Гідроген- 6,66 і Оксиген . Речовини А і Б реагують між собою з утворенням речовини В .Виведіть формули речовин А і Б . Напишіть рівняння реакції утворення речовини В та назвіть її .

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Матвей.

За допомогою відомостей про склад кожної сполуки можна визначити їх формули.

Для сполуки А:

Карбон: 60%, що відповідає 3 атомам вуглецю

Гідроген: 13,33%, що відповідає 10 атомам водню

Оксиген: 100% - 60% - 13,33% = 26,67%, що відповідає 2 атомам кисню

Таким чином, формула сполуки А: C3H10O2.

Для сполуки Б:

Карбон: 40%, що відповідає 2 атомам вуглецю

Гідроген: 6,66%, що відповідає 6 атомам водню

Оксиген: 100% - 40% - 6,66% = 53,34%, що відповідає 2 атомам кисню

Таким чином, формула сполуки Б: C2H6O2.

Реакція утворення речовини В між сполуками А і Б може мати такий вигляд:

C3H10O2 + C2H6O2 → C5H16O4

Назва утвореної речовини - діетилгліколь.

Отвечает Гловацька София.

Ответ:

Для визначення формул речовин А і Б спочатку знайдемо відношення мас елементів у речовинах.

Речовина А:

Карбон (C) - 60%

Гідроген (H) - 13,33%

Оксиген (O) - 100% - 60% - 13,33% = 26,67%

Відношення мас елементів у речовині А:

C : H : O = 60 : 13,33 : 26,67

Переведемо ці відношення у молярні відношення, враховуючи молярні маси елементів (C = 12 г/моль, H = 1 г/моль, O = 16 г/моль):

C : H : O = 60/12 : 13,33/1 : 26,67/16 = 5 : 13,33 : 1,67 ≈ 6 : 8 : 2

Таким чином, формула речовини А: C₆H₈O₂

Речовина Б:

Карбон (C) - 40%

Гідроген (H) - 6,66%

Оксиген (O) - 100% - 40% - 6,66% = 53,34%

Відношення мас елементів у речовині Б:

C : H : O = 40 : 6,66 : 53,34

Переведемо ці відношення у молярні відношення, враховуючи молярні маси елементів (C = 12 г/моль, H = 1 г/моль, O = 16 г/моль):

C : H : O = 40/12 : 6,66/1 : 53,34/16 = 3,33 : 6,66 : 3,33 ≈ 1 : 2 : 1

Таким чином, формула речовини Б: CH₂O

Тепер розглянемо реакцію між речовинами А і Б. Оскільки ми не знаємо точних умов реакції, ми можемо припустити, що відбувається реакція конденсації між карбонильною групою (C=O) речовини Б та гідроксильною групою (OH) речовини А з утворенням ефіру:

C₆H₈O₂ + CH₂O → C₇H₁₀O₃ + H₂O

Речовина В має формулу C₇H₁₀O₃, і, швидше за все, є ефіром. Без додаткової інформації про структуру речовин А і Б важко точно визначити назву речовини В.

Объяснение:

Будь ласка дай самый лучший ответ