Який об'єм повітря потрібен для спалювання6,4г метанолу?


Ответы на вопрос

Отвечает Лаврова Марта.

Рівняння реакції спалювання метанолу:

CH3OH + 1.5O2 → CO2 + 2H2O

Молярна маса CH3OH = 32 г/моль.

Маса метанолу, який буде спалено:

6,4 г

Кількість молей метанолу:

n = m/M = 6.4 г / 32 г/моль = 0.2 моль

Захід теплоти спалювання метанолу (ΔH°) = -726.7 кДж/моль

Теплота, що виділяється при спалюванні 6,4 г метанолу:

q = nΔH° = 0.2 моль × (-726.7 кДж/моль) = -145.34 кДж

Так як згідно із законом газів ідеальних, об'єм повітря, який необхідно, щоб забезпечити достатню кількість кисню для повного спалення метанолу, залежить від температури та тиску, то є необхідним зазначення умов проведення реакції.