13. Який об*єм кисню та повітря необхідно витратити на спалювання 30 л C3H8?


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.
У реакції повного спалювання пропану (C3H8) з киснем (O2) утворюється вуглекислий газ (CO2) та вода (H2O):

C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

Молярна маса C3H8 = 44 г/моль (3 * 12.01 г/моль + 8 * 1.01 г/моль)
Тому 30 л (стандартних умов) C3H8 містять (30/24.45) моль = 1.227 моль C3H8.

Оскільки співвідношення між C3H8 та O2 у рівнянні реакції є 1:5, то для повного спалювання 1.227 моль C3H8 потрібно 5 * 1.227 = 6.135 моль O2.

Згідно із законом Дальтона, на 1 моль газу при стандартних умовах (температура 0°C та тиск 1 атм) припадає об'єм 22.4 л.
Тому, для повного спалювання 1.227 моль C3H8 потрібно 6.135 моль O2, що становить 6.135 * 22.4 л/моль = 137.5 л кисню.

Отже, на повне спалювання 30 л C3H8 потрібно 137.5 л кисню та 5 * 30 л = 150 л повітря (якщо припустити, що повітря містить 21% кисню та 79% азоту за об'ємом).