Задача. До 300г розчину натрій хлориду з масовою часткою NaCl 20% додали 100г NaCl . Визначте

масову частку речовини у новому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шумский Тихон.

Відповідь:

спочатку потрібно застосувати загальну масу розчину після додавання додаткової кількості NaCl.

Масова частка NaCl у початковому розчині дорівнює 20%, що означає, що в 100 г розчину міститься 20 г NaCl.

Тепер до початкового розчину додаємо 100 г NaCl, тому загальна маса розчину становить: 300 г + 100 г = 400 г.

Загальна маса NaCl в розчині буде складати: 20 г + 100 г = 120 г.

Тепер ми можемо застосувати масову суміш NaCl у новому розчині: Масова частка = (маса речовини / маса розчину) * 100%

Масова частка NaCl = (120 г / 400 г) * 100% = 30%

Таким чином, масова частка NaCl у новому розчині становить 30%.

Пояснення: