Даю за завдання 23 Бала. Потірбно вирішити задачу з хімії, але задача має бути в письмовій

формі/електроній формі і не з чату gpt. Задача: Обчислити масову частку домішок в суміші масою 125 г, яка містить етанову кислоту, якщо внаслідок взаємодії її з содою виділився вуглекислий газ об’ємом 44,8л.

Ответы на вопрос

Отвечает Фазбер Алина.

Объяснение:

CH3COOH + NaHCO3 → CH3COONa + H2O + CO2↑

n(CO2)= V/Vm = 44.8÷22.4= 2моль

n(CO2)=n(CН3СООН)=2моль

M(CH3COOH)=12*2+1*4+16*2=24+4+32=60г/моль

m(CН3СООН)=n•M= 2•60= 125г маса етанової кислоти яка пропагувала з содою.

m(домішок) = 125-120=5г

w(домішок)= 5/125= 0.04 або 4%