Для приготовления одного из сортов резины на 100 кг каучука требуется: сера - 3 кг, ускорители - 3

кг, активаторы - 3 кг, наполнители - 50 кг, пластификато- 1,5 кг, красители - - 10 кг, противостарители 5 кг. Вычислите массовые ры доли каждого из компонентов в этом сорте резины. Ответ: 57% — каучука и по 1,71% серы, активаторов​
1 0

Ответы на вопрос

Отвечает Коцюба Юля.

Ответ:

Для визначення масових часток компонентів в сорті резини розрахуємо загальну масу всіх компонентів:

3 кг (сера) + 3 кг (ускорители) + 3 кг (активатори) + 50 кг (наповнювачі) + 1.5 кг (пластифікатор) + 10 кг (красильні речовини) + 5 кг (протистверджувачі) + 57 кг (каучук) = 132.5 кг

Тепер можна знайти масову частку кожного компонента:

- Масова частка каучука = (маса каучука / загальна маса) * 100% = (57 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 43%

- Масова частка сери = (маса сери / загальна маса) * 100% = (3 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 2.26%

- Масова частка ускорителів = (маса ускорителів / загальна маса) * 100% = (3 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 2.26%

- Масова частка активаторів = (маса активаторів / загальна маса) * 100% = (3 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 2.26%

- Масова частка наповнювачів = (маса наповнювачів / загальна маса) * 100% = (50 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 37.74%

- Масова частка пластифікаторів = (маса пластифікаторів / загальна маса) * 100% = (1.5 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 1.13%

- Масова частка красильних речовин = (маса красильних речовин / загальна маса) * 100% = (10 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 7.55%

- Масова частка протистверджувачів = (маса протистверджувачів / загальна маса) * 100% = (5 кг / 132.5 кг) * 100% ≈ 3.77%

Отже, масові частки компонентів у даному сорті резини будуть наступними:

- Каучук - близько 43%

- Сера, ускорители, активатори - по 2.26%

- Наповнювачі - близько 37.74%

- Пластифікатори - близько 1.13%

- Красильні речовини - близько 7.55%

- Протистверджувачі - близько 3.77%