ПРОШУ ПОМОГИТЕ ДАЮ 15 БАЛЛОВ ЗА ЛЕГKОЕ ЗАДАНИЕ!!!! Розрахувати за формулою А=Z+N кількість

протонів та нейтронів у наступних елементів: Оксиген; Алюміній; Купрум; Аргентум

Ответы на вопрос

Отвечает Алмасовна Нурай.

Відповідь:

Оксиген (кисень):

А = Z + N

В атомі кисню (O) зарядовий номер (кількість протонів) Z = 8.

Щоб знайти кількість нейтронів (N), потрібно знати атомну масу елемента. Для кисню атомна маса приблизно 16. Відомо, що атомна маса (A) = Z + N. Підставивши відомі значення:

16 = 8 + N

N = 16 - 8 = 8

Таким чином, в атомі кисню (O) є 8 протонів і 8 нейтронів.

Алюміній:

А = Z + N

Для алюмінію (Al) зарядовий номер (кількість протонів) Z = 13.

Атомна маса алюмінію близько 27.

27 = 13 + N

N = 27 - 13 = 14

Отже, в атому алюмінію (Al) є 13 протонів і 14 нейтронів.

Купрум (мідь):

А = Z + N

Для міді (Cu) зарядовий номер (кількість протонів) Z = 29.

Атомна маса міді близько 63.5.

63.5 = 29 + N

N = 63.5 - 29 = 34.5

У даному випадку, кількість нейтронів не є цілим числом, що може бути нестандартно для стабільних ізотопів. Тому, можна округлити це значення до найближчого цілого числа. Отже, в атомі міді (Cu) може бути близько 29 протонів і 35 нейтронів.

Аргентум (срібло):

А = Z + N

Для срібла (Ag) зарядовий номер (кількість протонів) Z = 47.

Атомна маса срібла близько 108.

108 = 47 + N

N = 108 - 47 = 61

Отже, в атому срібла (Ag) є 47 протонів і 61 нейтрон.

Пояснення: