Помогите пажалуста харчовій промисловості застосовують 9% розчин оцтовоЇ кислоти які маси оцтовоЇ

кислоти та води потрібно взять щоб приготувати 452 г оцту? если можно с решением

Ответы на вопрос

Отвечает Селезнёв Данила.

Відповідь:

Для приготування розчину потрібно взяти 40,68 г оцтової кислоти і 411,32 г води.

Пояснення:

У харчовій промисловості застосовують 9% розчин оцтової кислоти. Які маси оцтової кислоти і води потрібно взяти, щоб приготувати 452 г столового оцту?

Дано:

m (r) = 452 г (маса розчину);

ω = 9% (масова частка оцтової кислоти у розчині).

Знайти: m (к) (маса оцтової кислоти); m (H₂O).

Розв'язок.

1) Знайдемо масу оцтової кислоти у 452 г розчину.

9% = 9 / 100 = 0,09;

m (к) = m(r) · ω = 452 г · 0,09 = 40,68 грам.

2) Розрахуємо масу води, необхідну для приготування розчину.

З маси розчину віднімемо масу оцтової кислоти.

m (H₂O) = m(r) - m(k) = 452 г - 40,68 г = 411,32 г.

Для приготування розчину потрібно взяти 40,68 г оцтової кислоти і  411,32 г води.

#SPJ1