До розчину масою 500г, масова частка солі в якому становить 15%, долили воду масою 300г. Визначити

масову частку солі в одержаного розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Кожевникова Анна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 500 г

w₁ (солі) = 15 % або 0,15

m(Н2О) =  300 г

Найти: w₂(солі) - ?

1. Знайдемо  масу солі :

m(солі) = m₁(р-ну) * w₁ (солі) = 500 * 0,15 = 75 г

2. Обчислимо масу нового розчину:

m₂(р - ну) = m₁(р-ну) + m(Н2О) = 500 + 300 = 800 г

3. Визначити масову частку солі в одержаного розчині

w₂(солі) = m(солі)/m₂(р - ну) * 100% = 75/800 * 100% = 9,375%