Бак автомобіля заповнений бензином, яки складається з 80% гептанових і 20 % октанових ізомерівю

Обчислити об'єм кисню, потрібний для спалювання 30 кг цього бензину.

Ответы на вопрос

Отвечает Полетило Аня.

Емпірична формула гептанових ізомерів: C7H16 
Емпірична формула октанових ізомерів: C8H18 

Реакції горіння: 
   C7H16 + 11O2 = 7CO2 + 8H2
   2C8H18 + 25O2 = 16CO2 + 18H2

Маса: 
   m(C7H16) = 30 * 0.8 = 24 кг 
   m(C8H18) = 30 * 0.2 = 6 кг 

Кількість речовини: 
  n(C7H16) = m/M = 24/100 = 0.24 моль 
  n(C8H18) = m/M = 6/114 = 0.052 моль 

За реакціями видно: 
  Для спалювання 1 моль C7H16 необхідно 11 моль O2, тоді 
  для спалювання 0,24 моль C7H16 необхідно 2,64 моль O2 

  Для спалювання 2 моль C8H18 необхідно 25 моль O2, тоді 
  для спалювання 0,052 моль C8H18 необхідно 0,69 моль O2 

V1(O2) = Vm*n = 22.4*2.64 = 59.136 л 
V2(O2) = Vm*n = 22.4*0.69 = 15.456 л 

V(O2) = 74.6 л