Обчисліть відносні молекулярні маси речовин:C1²O³H²SCO​


Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

C₁² = 44.01 г/моль

O³ = 48.00 г/моль

H₂S = 34.09 г/моль

CO = 28.01 г/моль

Объяснение:

Щоб обчислити відносну молекулярну масу речовини, слід знати атомні маси її складових елементів і кількість кожного елемента у молекулі.

1. C₁² (діоксид вуглецю):

В молекулі CO₂ один атом вуглецю (C) і два атоми кисню (O).

Відносна молекулярна маса CO₂ = (маса атома C × 1) + (маса атома O × 2)

Відносна молекулярна маса CO₂ = (12.01 г/моль × 1) + (16.00 г/моль × 2) = 44.01 г/моль

2. O³ (озон):

У молекулі О₃ три атоми кисню (O).

Відносна молекулярна маса О₃ = маса атома O × 3

Відносна молекулярна маса О₃ = 16.00 г/моль × 3 = 48.00 г/моль

3. H₂S (сірководень):

У молекулі H₂S два атоми водню (H) і один атом сірки (S).

Відносна молекулярна маса H₂S = (маса атома H × 2) + (маса атома S × 1)

Відносна молекулярна маса H₂S = (1.01 г/моль × 2) + (32.07 г/моль × 1) = 34.09 г/моль

4. CO (оксид вуглецю):

У молекулі CO один атом вуглецю (C) і один атом кисню (O).

Відносна молекулярна маса CO = (маса атома C × 1) + (маса атома O × 1)

Відносна молекулярна маса CO = (12.01 г/моль × 1) + (16.00 г/моль × 1) = 28.01 г/моль

Отвечает Синицкий Фёдор.

Mr(Cl2) = Ar(Cl) * N(Cl) = 35,5 * 2 = 71;

Mr(O3) = Ar(O) * N(O) = 16 * 3 = 48;

Mr(H2S) = Ar(H) * N(H) + Ar(S) * N(S) = 1 * 2 + 32 * 1 = 34;

Mr(CO) = Ar(C) * N(C) + Ar(O) * N(O) = 12 * 1 + 16 * 1 = 28.