обчисліть масу калій хлориду та об'єм води, які необхідні для приготування 3 кг розчину з масовою

часткою 15%

Ответы на вопрос

Отвечает Романенко Анастасия.
Вычислите массу хлорида калия и объем воды, которые необходимы для приготовления 3 кг раствора с массовой долей 15%

m(p-pa) = 3кг = 3000г

w(K2SO4) = 15% = 0.15

---------------------------

m(H2O) = ? ;   m(K2SO4) = ?

---------------------------

w(K2SO4) = m(K2SO4) / m(р-ра) = 0.15 => 

m(K2SO4) = m(р-ра) * w(K2SO4)

m(K2SO4) = 3000 * 0.15 = 450г

m(H2O) = m(р-ра) - m(K2SO4)

m(H2O) = 3000 - 450 = 2550г

Ответ: m(H2O) = 3000 - 450 = 2550г; m(K2SO4) = 3000 * 0.15 = 450г.