В наслідок взаємодії лужного металу масою 4,6г із водою виділився водень об'ємом 2.24л. Визначте

метал, укажіть його положеня в періодичній системі

Ответы на вопрос

Отвечает Резник Юлия.

2X+2H2O=2XOH+H2

n(H2)=2,24/22,4=0,1моль

nX:nH2=2:2=1:1

nX=0,1моль

M(X)=4,6/0,1*2=23г/моль

метал Na-натрій

розташований в 1  групі головній підгрупі,в  другому періоді  Періодичної системи