у трьох пробірках під шифрами містяться розчини: нітратної, сульфатної кислот і калій гідроксиду.

Визначте експереминтально кожну з цих речовин. Де можливо, напишіть рівняння реакції в молекулярній і йонній формах. Зробіть висновки.

Ответы на вопрос

Отвечает Зиннатуллин Даиль.
У пробірку з сульфатною кислотою додамо розчин Ba(OH)2. Якщо присутня сульфатна кислота, то випаде білий, нерозчинний у кислотах осад:

H2SO4 + Ba(OH)2 = BaSO4 + 2H2O

2H(+) + SO4(2-) + Ba(2+) + 2OH(-) = BaSO4 + 2H2O

У пробірку з нітратною кислотою додамо металічну мідь, після чого побачимо бурхливе виділення бурого газу:

Cu + 4HNO3 = Cu(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O

Cu + 4H(+) + 4NO3(-) = Cu(2+) + 2NO3(-) + 2NO2 + 2H2O.

Якщо ж у пробірці розбавлена нітратна кислота, то виділиться монооксид азоту:

3Cu + 8HNO3 = 3Cu(NO3)2 + 2NO + 4H2O

3Cu + 8H(+) + 8NO3(-) = 3Cu(2+) + 6NO3(-) + 2NO + 4H2O

У пробіку з калій гідроксидом додамо сіль слабкої основи:

Zn(NO3)2 + 2KOH = 2KNO3 + Zn(OH)2

Zn(2+) + 2NO3(-) + 2K(+) + 2OH(-) = 2K(+) + 2NO3(-) + Zn(OH)2

Zn(2+) + 2OH(-) = Zn(OH)2.

Помітимо випадіння осаду.

Висновок: завдяки якісним реакціям на деякі йони, можна визначати їх присутність у розчинах, навіть якщо ми не знаемо, що у тій самій пробірці.