До розчину натрій карбонату з масою 10.6г з масовою часткою солі 0,1 додали достатню кількість

хлоридної кислоти.Визначте об'єм газу, який утворився?

Ответы на вопрос

Отвечает Чернов Никита.

Na2CO3+2HCI=2NaCI+CO2+H2O

m(Na2CO3)=10,6*0,1=1,06г

M(Na2CO3)=106г/моль

n(Na2CO3)=1,06/106=0,01 моль

nNa2CO3:nCO2=1:1

n(CO2)=0,01 моль

V(CO2)=22,4*0,01=0,224 л