ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! У бензині масова частка вуглеводнів складу С8Н18 становить 82%, а С7Н16-18%.

Спалили 10кг бензину. Який об'єм кисню (н.у.) витратили для спалювання бензину?

Ответы на вопрос

Отвечает Боровиков Руслан.

горение октана: 2C8H18 + 25O2 = 16CO2 + 18H2O

горение гептана: C7H16 + 11O2 = 7CO2 + 8H2O

m(C8H18) = m(смеси) *w 10000 г*0,82= 8200 г

n(C8H18) = m/M = 8200 г/114 г/моль = 71,9 моль

n1(O2) = 25/2n(C8H18) = 71,9*25/2 = 899 моль

m(C716 = 10000 г - 8200 = 1800 г

n(C7H16) = 1800 г/100 г/моль = 18 моль

n2(O2) = 11n(C7H16) = 198 моль

n(O2) сумма = 899 + 198 = 1097 моль = 1,097 кмоль

V(O2) = n*Vm = 1,097 кмоль*22,4 куб. м/кмоль = 24,6 куб. м